İş insanı İbrahim Şener’in başı komşusu Sevim İşler ile dertte: ‘Çekme beni i..ne’


Ünlü bebek ürünleri satan zincir mağazanın sahibi İbrahim Şener’in komşusu ile başı derde girdi. Şener’i aynı sokakta oturan komşusu Sevim İşler ile mahkemelik olmasına neden olan olay Kadıköy’de yaşandı.

“GÖZ SURATLI” DİYEREK HAKARETLER YAĞDIRDI

40 yıldır Kadıköy’de oturan işadamı İbrahim Şener, Yeldeğirmeni semtinde restore ettirdiği 150 yıllık 2 katlı tarihi bir evde ikamet ediyordu.

İddiaya göre akşam saatlerinde evine gelen Şener, Sevim İşler tarafından çağrıldı. Kadının kendisine bağırıp küfrettiğini gören Şener neye uğradığını şaşırdı. Karşılık vermeyen işadamı cep telefonuna sarıldı ve olup biteni kayda almaya başladı. O sırada komşusu İşler, “Göz suratlı” diyerek hakaretler yağdırdı.

“KOMŞUM YÜZÜNDEN ÇOK SEVDİĞİM YERDEN TAŞINDIM”

İşadamı İbrahim Şener savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olay ayında evdeki yakınları ve yoldan geçen onlarca insanın da olaya şahit olduğunu, şüphelinin tekrar eden eylemlerini anlamlandıramadığını belirterek, “Bu nedenle çok sevdiğim Kadıköy’den Ataşehir semtine taşınmak zorunda kaldım. Huzur sağlandığında tekrar dönmek en büyük arzum” dedi.

ŞEREFİNİ RENCİDE ETTİ CEZASI

Tarafların aynı sokakta ikamet ettiğini ve aralarında sorunlar bulunduğunu belirten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, komşusunun ikametini değiştirecek kadar bunaltan Sevim İşler’in “hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapsini istedi.

Mahkeme, ikilinin arasında geçmişe dayalı husumet bulunduğunu, işadamının fotoğraf çekeceği sırada İşler’in “Çekme beni i…ne” diyerek şeref, onur ve saygınlığını rencide ettiğini belirtti. “Hakaret” suçundan 2 bin 340 lira adli para cezasına hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir